F.A.Q. - Najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje zeskanowanie książki ?

Cena usługi jest zależna od wielkości zamówienia, rozmiaru książki, typu skanowania, kolorów oraz rodzaju plików wynikowych. Ceny dla plików/stron na bazie obrazu zaczynają się od 16 groszy, a dla plików/stron z OCR od 32 groszy.

Jak długo trwa skanowanie ?

Standardowy czas realizacji to 5 dni roboczych, jednak zazwyczaj pliki gotowe są szybciej, mamy w ofercie opcję ekpresową (na drugi dzień) za dopłatą.

Czym jest OCR ?

OCR jest procesem rozpoznania tekstu z zeskanowanych obrazów. Pozwala to na ponowną edycję teksu (pliki doc, txt, odt), bądź stworzenie pliku przeszukiwalnego. Wikipedia OCR »


Co to jest plik przeszukiwalny?

Jest to plik np.: PDF zawierający oryginalny obraz zeskanowanej strony, a na ten obraz nałożona jest transparentna warstwa tekstu pozwalająca na zaznaczanie, kopiowanie i lub przeszukiwanie tekstu po słowach. Plik powstaje po procesie OCR.

Jak wyglądają skany ?

Skany niezależnie od wybranej opcji (obraz lub ocr) są przygotowane i obrobione strona po stronie, w wyrównanymi marginesami, prostymi stronami i dostrojonymi kolorami. Pobierz i zobacz pliki DEMONSTRACYJNE ».

Czy mogę dostać plik w formacie MS Word?

Tak, pliki DOC i DOCX możemy dostarczyć w ramach usługi OCR, skuteczność prawidłowego rozpoznania jest u nas bardzo wysoka, skany są wcześniej dostrajane, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.


Jakie rodzaje plików można zamówić:

Pliki na bazie obrazu: TIF, PDF (wielostronnicowy). Pliki po OCR: PDF (przeszukiwalny), DOCX, ODT, TXT, EPUB.

Potrzebuję plik MOBI:

Możemy przygotować pliki w wielu różnych formatach, które następnie można skonwertować do formatu MOBI (np.: programem Calibre).

Jak dostarczyć książkę?

Książkę można dostarczyć osobiście do naszej pracowni na stacji merta CENTRUM po wcześniejszym telefonie lub można nadać pocztą/kurierem na adres "Do wysyłki". Oba adresy znajdą Państwo w zakładce KONTAKT ».


Czy macie specjalny skaner ?

Mamy różne urządzenia, zajmujemy się skanowaniem od wielu lat, wiemy jak dobierać urządzenia do książek. Skaner dziełowy/kołyskowy również posiadamy.

Czym są skan "automatyczny" i "ręczny"?

Są to sposoby pozyskania obrazu, przekładają się one na cenę usługi. Skan automatyczny wiąże się z wyjęciem książki z okładki a następnie rozcięciem jej wzdłuż grzbietu (na życzenie klienta wklejamy książkę z powrotem w grzbiet), skan ręczny jest to skanowanie bez ingerencji w strukturę książki.

Czy wystawiamy faktury VAT?

Tak, wystawiamy faktury VAT oraz paragony. Nie wystawiamy rachunków.


Chcę zeskanować i wydrukować:

Skany, które Państwo od nas otrzymują są obrazami w wysokiej jakości - nadają się do druku, jednak my nie świadczymy takiej usługi.

Chcę wydrukować swoje dokumenty:

W celu zlecenia / zamowienia druku zapraszamy na stację metra Centrum.