O nas :: Płatności :: Informacje dodatkowe

Poniżej kilka istotnych informacji

O nas:

SkanowanieKsiazek.pl jest to rodzinna firma - pomysł zasięgnięty został z rynku amerykańskiego i odpowiednio dostosowany w naszych realiów. Jako pierwsi w Polsce (i na skalę całego kraju) zaczęliśmy obsługiwać rynek klientów indywidualnych, a po krótkim czasie również firm i przedsiębiorstw. Wyznaczyliśmy trendy i jakość, do których dążą świeżo powstające przedsięwzięcia konkurencyjne.

Cieszymy się z zaufania jakim nas Państwo obdarzają i z największą przyjemnością dostarczamy do Was cyfrowe produkty w najwyższej jakości, które z pewnością mają szanse przetrwać do następnej epoki.

Warto wiedzieć, że:

  • 15% zniżki dla studentów (warunki: ważna legitymacja, max. 26 lat)
  • im więcej stron w zamówieniu tym niższa cena jednostkowa
  • przyjmujemy korespondencyjnie zamówienia z całej Polski.
  • czas realizacji zamówienia nawet do 24h (opcja express)
  • standardowy czas realizacji zamówienia to 3 dni
  • skanowanie + OCR/ICR (rozpoznawanie tekstu) ok. 5 dni roboczych
  • skanowanie starych/zniszczonych książek jest negocjowane indywidualnie
  • archiwizujemy, digitalizujemy dokumenty
  • przy dużych zamówieniach naliczamy rabat
  • wystawiamy Faktury VAT


Złożenie zamówienia:

Zamówienie jest wyceniane na miejscu - jednak można to zrobić wcześniej wysyłając do nas podstawowe informacje na temat książki tzn.: wymiary, ilość stron, rok wydania i stan (ewentualnie plus kilka zdjęć w przypadku książek starszych, uszkodzonych lub wymagających specjalnej delikatności). Można również samemu szacunkowo obliczyć wartość zamówienia w naszym kalkulatorze znajdującym się w zakładce Oferta i cennik ».

Wycena:

Na cenę końcową słada się technika skanowania (uzyskania obrazu: skan automatyczny, ręczny, specjalny) oraz ewentualna usługa dodatkowa (np.: OCR, DTP, tłumaczenia).
Cena w każdym zamówieniu uwzględnia podstawową automatyczną obróbkę skanów, więc pliki, które dostarczamy zawsze są czyste, wyraźne i czytelne.

Płatność:

Przelewem: Po przyjęciu zamówienia udostępniamy wersję demonstracyjną pliku zgodnego z zamówieniem (JPG, TIFF, PDF/JPG, PDF/OCR, DOC itd.) razem z fakturą do opłacenia. Po zaksięgowaniu płatności udostępniamy cały plik.
Kartą: Procedura jest bardzo podobna - po opłaceniu faktury udostępniamy pliki.


Standardowo pliki dostarczamy w formatach:


JPG, TIFF

W formatach graficznych każda strona książki jako pojedynczy osobny plik. Obrazy spakowane są w archiwum RAR lub ZIP.

PDF/JPG

Książka w formacie PDF na bazie plików graficznych. PDF nie jest przeszukiwalny. Średnia waga pliku dla książki w tym formacie to 100 MB.

PDF/OCR

Książka w formacie PDF na bazie tekstu. Plik jest lekki i przeszukiwalny. Grafiki, wykresy, wzory itp. w pliku PDF pozostają oznaczone jako grafiki.

DOC, DOCX

Książka w formacie dokumentu pakietu biurowego MS-Office® co pozwala na szybka i łatwą edycję dokumentu poprawki, prace redakcyjne itp.


Poszanowanie praw autorskich:

Wykonujemy na Państwa zlecenie tylko jedną kopię elektroniczną Państwa książki w formacie, który Państwo wybiorą - działamy w zgodzie z ustawą o Prawach Autorskich. Proces który przechodzą u nas książki można porównać do zmiany nośnika danych (z papieru na format cyfrowy - to jak konwersja filmu z kasety VHS na płytę DVD).